Biura matrymonialne – czy mają jeszcze przyszłość?

Last modified date

Comments: 0

Jeszcze kilkanaście lat temu biura matrymonialne były powszechnie odwiedzane przez osoby samotne w średnim wieku i starsze. Upowszechnienie się jednak Internetu i konkurencja w postaci portali randkowych sprawiły, że stacjonarnych biur matrymonialnych jest coraz mniej.

Szukanie partnera przez Internet wydaje się być łatwiejsze, bardziej dyskretne i co ważne można to zrobić zupełnie bezpłatnie. Osoby, które jednak szukają od dawna drugiej połówki przez Internet często przekonują się, że ten sposób jest nie dla nich i zwracają się w kierunku biur matrymonialnych. Takie punkty usługowe znajdziemy w średnich i dużych miastach. Biura matrymonialne mają swoje własne bazy kandydatów i starają się trafnie kojarzyć kobiety i mężczyzn ze sobą.

Gdy taki kandydat trafia do biura musi podać swoje dane osobowe, zostawić zdjęcie, opisać swoją pozycję zawodową i zainteresowania. Ważnym punktem takiego pierwszego wywiadu jest także określenie oczekiwań, jakie ma się wobec przyszłego kandydata. Następnie osoba, która zgłosiła się do biura dostaje propozycje kandydatów, którzy do niej pasują. Może oczywiście odrzucać kandydatów, których na przykład wygląd jej nie odpowiada. A jeśli ktoś się wstępnie podoba można umówić się na spotkanie.
Do biur matrymonialnych z reguły zgłaszają się osoby, które szukają poważnych relacji, najczęściej takie, które pragną założyć rodzinę. Wiek nie jest tutaj przeszkodą, z usług mogą korzystać osoby w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment