Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne?

Last modified date

Comments: 0

Wiele uwagi poświęca się dbaniu o dobrą kondycję naszego ciała. Robimy badania profilaktyczne, stosujemy diety, uprawiamy sport. Jednocześnie bardzo często zapominamy o tym by zadbać właściwie o naszą psychikę.

Żyjemy w czasach nieustannego pośpiechu. Gonimy za pracą, osiągnięciami i pieniędzmi. Taki tryb życia sprawia, że zachwianiu ulega równowaga poszczególnych sfer życia. Za dużo pracujemy a za mało czasu poświęcamy na odpoczynek, hobby i życie towarzyskie. Zwykle takie wieloletnie zaniedbania manifestują się później w postaci depresji czy zaburzeń lękowych.
Warto więc zawczasu tak przeorganizować swoje życie by było ono w pełni zdrowe. Przede wszystkim musimy się nauczyć właściwie odpoczywać. Każdy z nas powinien spać około 7 godzin dziennie. Jeśli chodzi o odpoczynek to wiele osób robi ten błąd, że spędza dużo czasu w taki sposób, że ani nie pracuje ani nie odpoczywa. Pamiętajmy, że odpoczynkiem nie można nazwać siedzenia na portalach społecznościowych. Uczmy się medytowania i technik prawidłowego oddechu. Spędzajmy dużo czasu na świeżym powietrzu.

Błędem jest także rezygnowanie z urlopów. Raz w roku trzeba sobie zrobić co najmniej dwutygodniową przerwę od pracy i wyjechać choćby niedaleko, ale poza swoje miejsce zamieszkania. Każdy z nas potrzebuje oderwania od codziennej rutyny i zaznania nowych wrażeń. W ciągu roku dobrym rozwiązaniem będzie krótka wycieczka objazdowa czy weekend w Rzymie. Uprawiajmy także sport. Mogą to być biegi, spacery, pływanie czy jazda na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment